طرزکار فیلتر پرس

طرز کار با فیلتر پرس

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد طرز کار با فیلتر پرس با ما همراه باشید.

همانطوری که در شکل بالا مشخص است، محلول مورد نظر که در مخزن A نگهداری می‌‎شود، توسط پمپ به داخل فیلترپرس منتقل می‌شود. زمان پر شدن دوغاب باید به منظور جلوگیری از تشکیل کیک در خانه های اول، قبل از پر کردن آخرین خانه به سرعت انجام گیرد. وقتی خانه های فیلتر در حال پر شدن هستند، فشار درون سیستم برای تشکیل لجن افزایش می یابد.

سپس، مایع فیلتر شده از طریق پارچه فیلتر با افزودن جریان هوای فشرده یا آب (استفاده از آب تحت فشار نیاز به زمان بیشتری برای عبور از خانه های فیلتر در مقایسه با هوای فشرده دارد، با این حال این روش به لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است) به بیرون هدایت میشود. ( لوله قرمز) محلول صاف شده که از طریق پارچه فیلتر عبور می کند از طریق لوله های جمع آوری جمع و در مخزن فیلتر ذخیره میشود مخزن (Dا ) ما کیک فیلتر (مواد جامد) در قاب ها باقی می ماند.

در این مرحله بازوی هیدرولیکی فیلترپرس به عقب حرکت کرده و صفحات فیلترپرس میتوانند از همدیگر چه به صورت دستی یا اتوماتیک (بر حسب نیاز شما) جدا شوند. با جدا شدن صفحات از یکدیگر کیک تشکیل شده از صفحه فیلترپرس جدا شده و به پایین سقوط میکند. در شکل زیر، قسمت E محل انباشت کیک می باشد.

 

همان طور که مشاهده می‌کنید در مدل فوق برای سیستم فیلتراسیون اتاقک انباشت کیک تعبیه شده است. اما در شرایط خاص میتوان با قرار دادن نوار نقاله زیر دستگاه و یا ساخت پایه های فلزی برای دستگاه فیلتر پرس، نیاز اتاقک انباشت کیک را برطرف کرد.
شرکت فیلتر پرس صفا نیازهای شما را در رابطه با طرز کار با فیلتر پرس برطرف میکند.

از آنجا که مقاومت در برابر فشار در کیک تا حداکثر 8 بار می باشد، سرعت جریان محلول صاف شده توسط پمپ تغذیه کنترل می‌شود. در فیلترپرس ها، از فشار به جای خلاء (که مصرف انرژی بالایی دارد) استفاده می شود.
فشار اعمال شده معمولا تا 7 بار برای فلز است. بهبود و پیشرفت فن آوری امکان حذف مقدار زیادی از رطوبت را در 16 بار از فشار را فراهم کرده است. با این حال، میزان فشار بر روی قاب های چوب یا پلاستیک 5-4  بار است.
ظرفیت فیلتر پرس بین 1.5 تا 10 کیلوگرم بر مترمربع از مواد جامد در هریک از سطوح فیلتر می‌باشد. برای هر مدل فیلتر پرس حجم خانه ها و سطوح فیلتر به تعداد صفحات در فیلتر بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *