تصویر فیلترپرس روغن کنجد

فیلتر پرس روغن کنجد

روغن کنجد یکی از انواع روغن های گیاهی می باشد که برای سلامتی انسان بسیار مفید است. این روغن سرشار از چربی های غیر اشباع است که کلسترول بدن را پایین می آورد. میزان چربی اشباع شده این نوع روغن بسیار کم و ناچیز است.

دانه کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه های روغنی دیگر داراست، اما با این وجود تولید آن بسیار کمتر از سایر دانه ها، نظیر سویا و روغن آفتابگردان می باشد.

روغن کنجد با کیفیت بالا و همچنین قیمت بالا، بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن های خوراکی با  درصد بالای چربی غیر اشباع دارا می باشد.

در آسیای شرقی روغن کنجد توسط عملیات پرس بر روی دانه بو داده بدست می آید و بدون تصفیه، با طعم و مزه طبیعی استفاده می شود. در غرب روغن کنجد توسط پرس های مکانیکی چند مرحله ای استحصال و به صورت روغن بکر یا تصفیه شده با فیلترپرس استفاده می شود.

روغن کنجد

مقدار کلسیم موجود در روغن کنجد، سه برابر شیر است. از دیگر خواص مفید این روغن گیاهی می توان به وجود دوماده شیمیایی سسامول و  سسامین در آن اشاره کرد که منحصر به فرد بوده و دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی هستند.

فیلترپرس صفا با آشنایی کامل به اهمیت حفظ کیفیت خواص روغن کنجد در طی عملیات تولید، دستگاه فیلترس با کیفیت غذایی بالا جهت شفاف سازی کامل روغن کنجد تولید می نماید. با استفاده از این سیستم فیلتراسیون، روغن کنجد، روغن زیتون و سایر روغن های بکر، بدون اینکه خواص خود را از دست بدهند، شفاف و زلال می گردند.

فیلتر پرس روغن کنجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.