صفحه فیلتر پرس ممبران

صفحه فیلتر پرس ممبران

صفحات فیلترپرس ممبران که به آن‌ها صفحات با حجم متغیر یا صفحات غشایی گفته می‌شود به صورت یک در میان بر روی دستگاه فیلترپرس چیده می‌شوند. سیکل کاری فیلترپرس هایی که با این نوع صفحات ساخته می‌شوند همانند فیلترپرس های با صفحات حجم ثابت است با این تفاوت که پس از پر شدن فیلتر واتمام ورود دوغاب به فیلترپرس و تشکیل کیک در بین صفحات، عملیات دمش هوا یا آب در فضای داخلی صفحات صورت می‌گیرد. پس از دمش هوا یا آب به فضای داخلی صفحات، غشای آن‌ها متورم شده و با وارد شدن فشار به کیک، عملیات آبگیری مجدداً انجام می‌پذیرد.

در نتیجه درصد آبگیری کیک حاصله به میزان قابل توجهی افزایش یافته و کیکی با خشکی 90% (بسته به نوع کیک) حاصل می‌شود. همچنین در این نوع صفحات به دلیل درصد بالای خشکی، کیک به صفحات نمی‌چسبد و در زمان تخلیه به راحتی از صفحات جدا می‌شود. در برخی پروژه ها با توجه به نوع لجن و حساسیت کار آبگیری استفاده  می‌شود.

صفحه ممبران

مهم‌ترین مزیت این‌گونه فیلترپرس ها نسبت به سایر روش‌های آبگیری، تولید کیک خشک لجن با غلظت جامدات بیشتر می‌باشد. در فیلترپرس ممبرانی، علاوه بر صفحات مستحکم ثابت از یکسری صفحات قابل انعطاف در فشار بالاو تحت عنوان ممبران نیز استفاده می‌شود. در عمل پس از انجام مرحله اول بارگیری لجن در فیلترپرس، با استفاده از کمپرس هوا یا آب، فشار جدیدی در پشت صفحات ممبران وارد گشته و با تورم ممبران، لجن آبگیری شده بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد. بدین ترتیب آبگیری بطور مضاعف صورت میگیرد و راندمان کار نیز بعضاً بهتر خواهد بود. از فیلترپرس های ممبران در صنایع اب و فاضلاب و معادن برای آبگیری و تصفیه آب در مقیاس‌های بالا استفاده می‌گردد. در روش ممبران، آبگیری از سیال در ایده آل ترین حالت تا حدود 90% انجام می‌گیرد. طراحی وساخت فیلترپرس ممبرانی برحسب هر پروژه می‌تواند متفاوت باشد، که کارشناسان شرکت پلی آب صفا تلاش خواهند کرد تا بهترین گزینه را در هر مورد به شما معرفی نموده و سپس در کارگاه تولید نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *