پارچه فیلتر پرس

پارچه فیلتر پرس

انتخاب پارچه فیلتر پرس یکی از متغیرهای کلیدی و مهم در بهینه سازی هر نوع برنامه مرتبط با فیلتر مایعات می باشد. نکات مهمی که در انتخاب پارچه فیلتر پرس باید در نظر گرفت، شامل موادی چون مقاومت در برابر کشش، سهولت در تخلیه فیلتر کیک، مقاومت در برابر واکنش های شیمیایی و ساییدگی، خواص حرارتی، حفظ ذرات و موارد دیگر می باشد.

دانلود جدول پارچه های فیلتر پرس – PDF

فاکتورهای مهم در پارچه فیلتر پرس

در اینجا چندین فاکتور مهم در انتخاب بهترین پارچه فیلترپرس در نظر گرفته شده است که هرکدام درعمر و ماندگاری پارچه تأثیر بسزایی دارد:

 • مواد به کار رفته در الیاف نخ
 • نوع رشته نخ
 • الگوی بافت
 • وزن پارچه
 • نفوذپذیری پارچه
 • ضمیمه پارچه
 • طراحی نوار پارچه
 • آب بندی لبه لاتکس

مواد پارچه فیلتر پرس

پلی آب صفا  طیف گسترده ای از پارچه های بافته شده و بافته نشده ، متناسب با نیازهای خاص عملیاتی شما ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشد، اما محدود به این موارد نمی شود:

 1. پارچه پلی پروپیلن
 2. پلی استر
 3. پلی آمید (نایلونی)
 4. پنبه ای
 5. کتان – پنبه

پارچه پلی پروپیلن

پارچه های از جنس پلی پروپیلن برای محلول های اسیدی و بازی و حتی برای محلول های خنثی استفاده می شود. این نوع پارچه (صافی) تا دمای ۱۱۰ درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می نمایند و در طیف وسیعی از محلول ها و صنایع استفاده می شود دارای عمر مناسب بوده و درمقابل رطوبت و دما مقاوم است و نیز بعلت نداشتن پرز از شرایط بهداشتی مناسبی برخوردار می باشد. قابلیت شستشوی بهتری داشته و قابل بازیافت می باشد و کیک آن راحت تر جدا می شود. این نوع پارچه به علت درشتی تار و پود و سفت بودن آن دارای شرایط آب بندی مشکل تر می‌باشد و برای زمانی که محلول بسیار ارزشمند باشد توصیه نمی شود. این نوع پارچه در طیف وسیعی از تنوع تولید می شود.

جهت مشاوره و آگاهی از بهترین پارچه فیلترپرس با کارشناسان متخصص پلی آب صفا تماس بگیرید

پارچه پلی استر

پارچه های از جنس پلی استر هم بدلیل جنس پلیمری برای محلول‌های بازی، اسیدی و خنثی استفاده می شود. وضمن داشتن مزایای پارچه های پلی پروپیلن، به دلیل داشتن ضخامت بیشتر و جنس نرم شرایط آب بندی مناسب تری دارد و تحمل فشار آن نیز بالا است و در انواع تک لایه و دو لایه تولید می شود. نوع دو لایه آن تا ۲۰ اتمسفر فشار را تحمل می نماید.

پارچه پلی آمید

پارچه پلی آمیدی (نایلون) نیز برای محیط های متفاوت استفاده می شود و ساختار و آب بندی بهتری دارد.

پارچه پنبه ای

پارچه های پنبه ای برای دمای نسبتاً بالا و محلول های خنثی و تا حدودی بازی استفاده می شود. ولی بدلیل داشتن پرز در جاهایی که حساسیت بهداشتی بیشتر باشد مانند مصارف دارویی استفاده نمی شود این پارچه به تعداد تار و پود موجود در واحد سطح (اینچ مربع) و شرایط بافت می تواند در فشار های پایین و تا حدود ۵ اتمسفر استفاده شود لذا در مواقعیکه به دلایل مختلف مثلا گرانروی نیاز به فشار بالا می باشد این پارچه محدودیت کاربرد دارد. از ویژگی بارز این پارچه جذب مناسب محلول و آب بندی راحت در جریان فیلتراسیون می باشد.

 نکته: برای گرفتن خواص متنوع از پارچه ها جهت پاسخگویی به شرایط گوناگون صنعتی از پارچه با جنس ترکیبی از پنبه و  کتان و پلی استر و پلی پروپیلن و … با شرایط بافتی گوناگون استفاده می شود.

نوع رشته نخ پارچه فیلتر پرس

به کار بردن طرح نخ های مختلف باعث تنوع و گوناگونی در ارائه پارچه های فیلتر پرس می شود.طرح های رایج نخ عبارت اند از:

 1. چند رشته ای
 2. تک رشته ای
 3. در هم تنیده و متراکم

الگوی بافت پارچه فیلتر پرس

الگوهای مختلف بافت همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد، از فاکتور تخلیه کیک گرفته تا مقاومت در برابر ساییدگی، مقاومت در برابر محیط های اسیدی و قلیایی، حفظ ذرات و مقاومت در برابر کشش.

 1. بافت ساده
 2. بافت سبد
 3. بافت ساتن
 4. بافت آکسفورد
 5. بافت لنو

جهت آگاهی و استعلام قیمت پارچه فیلترپرس همین حالا با ما تماس بگیرید

ایجاد سازگاری با صفحه فیلتر پرس

شرکت پلی آب صفا صفحه های فیلتر پرس با کیفیت بالا را تقریبا برای تمامی انواع فیلتر پرس های نوار فوقانی و کناری و تمام صفحات فیلتر پرس ارائه می دهد از جمله:

 1. صفحه فیلتر پرس چمبر
 2. صفحه فیلتر پرس بدون واشر (NG)
 3. صفحه فیلتر پرس تغذیه مرکزی
 4. صفحه فیلتر پرس تغذیه گوشه ای
 5. صفحه فیلتر پرس غشایی
 6. صفحه فیلتر پرس “قاب و صفحه”

کاتالوگ پارچه فیلتر پرس

کاتالوگ پارچه

Filterpesscloth Safacompany

لیست پارچه های فیلتر پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *