صفحه فیلتر پرس

صفحه فیلتر پرس

صفحات فیلتر پرس جزو لوازم مصرفی دستگاه فیلتر پرس محسوب می شود و در دو نوع ممبران و چمبر  و در مدل های مختلفی مثل چهارگوش، گرد، ورود از مرکز، ورود از کنار، قاب و صفحه و … تولید و در بازار یافت می شود که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارند.

از آنجایی که قیمت صفحات فیلترپرس ممبرانی از صفحه فیلترپرس چمبر بالاتر است، صفحات چمبر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند و به همین علت صفحات ممبرانی در کارخانجات صنعتی و معادن کمتر استفاده می شوند.

جهت استعلام قیمت صفحه فیلترپرس با کارشناسان پلی آب صفا تماس بگیرید

صفحات این دستگاه کاملاً سخت و صلبی هستند و معمولاً از جنس های پروپیلن، آلومینیوم، چدن و … ساخته می شوند. ضخامت کیک تقریباً 30 تا 40 میلیمتر است و در فضای بوجود آمده بین این صفحات تشکیل می شود. این کیک حدوداً 60% تا 70% آبگیری می شود که این میزان بستگی به مشخصات دوغاب ورودی و فشار تغذیه دارد.

این نوع صفحات در سایزها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و اینگونه کار می کنند که بوسیله ی جک هیدرولیکی که به صفحه متحرک متصل است، بصورت کاملاً آب بندی تحت فشار قرار می گیرند و در این حالت، دوغاب با فشار وارد دستگاه فیلتر پرس می شود و ذرات جامد را از مایع بین صفحات جدا کرده و باعث تشکیل کیک می شود. بعد از تشکیل کیک ورود دوغاب قطع می شود و صفحات از هم جدا می شوند و کیک تخلیه می شود و دوباره این فرآیند تکرار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *