edible oil filter machine

فیلترپرس تصفیه روغن

این نوع فیلتر برای شفاف سازی و جداسازی روغن های گیاهی و حیوانی مناسب است. طراحی خاص این نوع فیلتر، جهت تصفیه انواع روغن‌ها مثل روغن پالم، روغن هیدرولیک، روغن سبوس گندم، روغن ذرت، روغن سبزیجات، روغن سیاه لاستیک و روغن های تصفیه شده می باشد.

دستگاه از جنس فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) بوده  و به علت ساختاری که دارد فضای کمتری را اشغال می کند. مصرف انرژی آن پایین و نزدیک صفر می باشد و برای کارگاه های کوچک و فروشگاه ها و واحدهای روغن گیری کوچک مناسب می باشد. این دستگاه بهداشتی بوده و کاملا قابل شستشو می باشد و به علت قطع ارتباط روغن با هوای آزاد در فرآیند فیلتراسیون از ایجاد آلودگی جلوگیری می شود.

دستگاه حداقل استهلاک را دارد و اجزای مصرفی کمتری دارد، دارای مخزن نگهداری و روغن خام و تصفیه شده مجزا می باشد که می توان در مواقع نیاز از مخزن روغن تصفیه شده برداشت کرد.

فشار ورودی به صفحات ممبران برای عمل تصفیه بالا است، اما در اثر این عمل روغن کمتری در کیک ها باقی می ماند. عمل و ویژگی خاص صفحات در این صنعت، کار تصفیه را سریع و برای جمع آوری آسان می کند.

با توجه به تصفیه روغن های متفاوت، فیلترها نیز متفاوت اند. به عنوان مثال؛ برای برخی از روغن ها که درصد مواد جامد بالایی دارند، احتیاج به دما و فشار بالا می باشد و برای برخی نیز احتیاج به سرد و خنک کردن مواد قبل از عمل فیلتراسیون می باشد تا پی روغن از آن خارج گردد.

اگر محتویات ماده کم باشد، به تعداد صفحات کمتری نیاز است و در غیر این صورت احتیاج به دمای بالا و فیلتر ممبران می باشد. برای انجام عمل فیلتراسیون همانند فیلتراسیون روغن زیتون از ورقه های ممبرانی به جای پارچه استفاده می گردد. همچنین پمپ نیز بایستی از جنس فولاد ضد زنگ  باشد و هنگام فیلتراسیون زیر هر کدام از آن‌ها باید صفحاتی برای جمع آوری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *