فیلترپرس سنگبری

فیلتر پرس سنگبری

فیلتر پرس در صنایع سنگ، معدن و شیمیایی

تجهیزاتی که فیلترپرس صفا تولید می کند را می توان برای فیلتراسیون ریز یا درشت استفاده کرد. یکی از کاربرد های اصلی، بازیافت آب است که در حال حاضر یک کالای پر هزینه به شمار می رود، اگر بتوان آب را در محل تولید صرفه جویی و بازیافت کرد، کمک برزگی به حفظ محیط زیست انجام شده است.

تصفیه پساب سنگبری

استفاده فیلتر پرس در سنگبری

روش سنتی تصفیه گل سنگبری از ایام گذشته مورد استفاده بوده است که دیگر با توجه به معایب بسیار زیاد روش سنتی تصفیه گل سنگبری، این روش منسوخ شده است و کارایی و بازدهی بسیار ناچیز در مقابل روش مدرن )استفاده از فیلترپرس (دارد.
در روش سنتی هدر رفت آب، ایجاد حوضچه‌های پساب، استفاده از زمین کارخانه جهت جمع آوری گل، هزینه بسیار زیاد و نیرو کار اضافه جهت تخلیه حوضچه ها از معایب اصلی روش سنتی می باشد.
در روش تصفیه گل سنگبری توسط فیلترپرس، دوغاب حاصل از برش سنگ ها وارد مخزن ته نشین کننده گل می گردد در این مرحله پودر فلوکولانت به دوغاب اضافه می شود و پودر فلوکولانت باعث ته نشین شدن گل و تصفیه می شود. سپس بوسیله پمپ دوغاب به فیلترپرس تزریق میشود. ذرات جامد بوسیله پارچه گرفته میشود و آب تصفیه شده زلال از شیر خروجی فیلتر خارج میگردد و آب تصفیه شده مجددا وارد چرخه تولید می‌شود.
در شهرک‌های صنعتی مانند شهرک صنعتی شمس آباد تهران تهیه آب یکی از مشکلات اصلی کارخانه داران می‌باشد. شرکت فیلترپرس صفا آمادگی دارد تا این این زمینه با کارخانه داران محترم همکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *